Poleć znajomym

Nalewka z malin czyli malinówka

Jak zbierać punkty?

Autor: (3917 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: muffingirl

Druga nalewka, którą przygotowaliśmu tego lata. Wczoraj zlaliśmy gotową nalewkę i muszę przyznać, że jest wspaniała, mocno malinowa i odpowiednio słodka. Od razu nastawiliśmy następną, tym razem z większej ilości malin :)

Składniki

 • - 1 kg malin,
 • - 0.5 kg cukru,
 • - 1 litr wódki

Sposób przygotowania

 1. Maliny umieszczamy w dużym słoju,ja malin nie płuczę, bo sama je zbieram z własnego krzaczka. Zasypujemy owoce cukrem i zalewamy wódką. Zakręcamy słój i odstawiamy w chłodne miejsce na minimum miesiąc, chociaż lepiej, żeby to było 6 tygodni. Raz na kilka dni można potrząsnąć słojem, tak aby cukier się dokładnie rozpuścił.

 2. Po miesiącu nalewkę można przefiltrować, przy pomocy pieluchy tetrowej (Moniko - jeszcze jedno zastosowanie tetry:)) albo gazy - przy przelewaniu nalewki do butelek. Butelki zakręcamy i odstawiam jescze na minimum 2 tygodnie. Im dłużej nalewka poleży, tym jest lepsza - choć malinówce to pewnie nie grozi.

 3. * Podane składniki można uzupełnić o 0,5 litra spirytusu. Ja nie dodaję, bo jak na nasze potrzeby taka nalewka będzie za "mocna".

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Recenzje przepisu:

 1. Kwiatek (Gość) 12 sierpnia 2011, 20:58

  Ile tej malinówki wyjdzie z tych składników (bez spirytusu)

 2. helena.a 11 września 2011, 21:46

  Jest świetna polecam ,nie koniecznie musi być
  spirytus .